Horúci Rýchlik Zoška

Rýchlik Zoška patrí medzi ľahšie ultra trail podujatia na Slovensku. Jedná sa o trasu dlhú 50km s prevýšením 1500m v príjemnom prostredí Malých Karpát. Štartuje sa na Zochovej chate a cez Pezinskú Babu, Svätý Jur, Biely kríž a Marianku sa beží do cieľa pri Železnej studničke.

start.jpgŠtart bol o 9:00, preto sme mali možnosť sa aj dobre vyspať čo nebýva pred ultra podujatiami zvykom. Hneď na začiatku sa vytvorila vedúca štvorica v ktorej boli okrem mňa minuloročný víťaz Broňo Novák (s časom 4:17), Andrej Foltín (víťaz PUT50) a Juraj Drotován. Pred Skalnatou bežím na čele sám a na Babu prichádzam s miernym náskokom. Tu som sa snažil do seba naliať toľko tekutín (Cola, ionťák) koľko to šlo, pretože bol horúci deň a my sme mali pred sebou najdlhší úsek bez občerstvovačky 17km. To sa mi aj podarilo, ale prvých 15 minút sa mi bežalo o čosi ťažšie. Tu ma dobehol a nakoniec aj predbehol postupne Andrej a Juraj. Stále som ich však mal nadohľad a na občerstvovačke v Neštich (Svätý Jur) boli predo mnou 2 minúty. Tu už z diaľky vidím Jula, ktorý nás priniesol na štart a rovnako sem prišiel povzbudiť mňa aj brata. Moc som nezdržoval, napil sa a doplnil vodu. Odtiaľto už pokračujem na 2. mieste. Po občerstvovačke nasledovalo stúpanie k Bielemu krížu, snažím sa to nesiliť, aby som mal dosť síl do záveru. Do Marianky sa už išlo relatívne dobre. Les poskytoval úkryt pred Slnkom. Pred zbehom do Marianky predbieham aj Andreja a na kontrole v Marianke som opäť prvý.

V Marianke ma čakala aj super podpora v zastúpení mojej rodiny. To ma veľmi povzbudilo a už sa teším ako ich uvidím v cieli. V Marianke sa napijem, zjem 2-3 kúsky pomaranču, doplním vodu a bežím do cieľa.

V stúpaní z Marianky sa tiež nejak strašne nenaháňam, viem že mám značný náskok. Od Sekylu to už ide len dole a to už ide rýchlo. Beh po lesnej ceste sa za krátko zmení v asfalt a tu teda môžem pridať ešte viac. Celkom si to užívam, v rýchlosti prebieham cez Kačín, narazím ešte aj na tajnú kontrolu a už len jedna kontrola a cieľ. Do cieľa dobieham s časom 4:27, čo síce nie je prekonanie rekordu trate (4:15 Miki Kéri), ale vzhľadom k horúcemu dňu to je slušný výsledok, o čom svedčí aj náskok pred druhým bežcom 19 minút.

V cieli ma už čakali naši, ktorí boli predsa len rýchlejší. Moc im ďakujem za skvelú podporu. Rovnako sa musím poďakovať aj organizátorom, ktorí to pripravili na výbornú.

Strava:

5 gélov, 2-3 kúsky pomaranču, soľné tablety, magnézium, voda, iont, cola

Spread the love

Be the first to comment

Leave a Reply